Funktionärslista för Hallands 3-dagars! (uppdaterad 12/6-24)
Tillbaka | Visa delningslänkhttp://fkfriskus.se/?sida=N1679 (kopiera)
Snart är det dags för Hallands 3-dagars! Nu är det 1 månad kvar till årets stora orienteringstävling som vi arrangerar 12-14 juli. Kul att så många klubbmedlemmar vill ställa upp och vara funktionärer, här finns funktionärslistan.
Årets Hallands 3-dagars arrangeras av Friskus och Nackhe och platsen är Hakestad utanför Ästad. Vi får extra förstärkning av Dran på några funktionärsposter.
Anmälningar till tävlingen har redan börjat komma in, och vi hoppas på ett stort tävlingsdeltagande. Vi vill erbjuda alla deltagare och besökare en härlig upplevelse hela helgen, och du är viktig som funktionär!
Här ser du hela funktionärslistan.Funktionärslista. Det kan komma att bli ändringar i funktionärslistan innan tävlingen, då kontaktar vi de personer som berörs.
För varje funktionärsområde finns en chef från en av klubbarna och ibland också en sammankallande från den andra klubben. Alla chefer och sammankallande har fått kontaktuppgifter på mejl för sin funktionärsgrupp och ska kontakta alla sina funktionärer. Har du inte blivit kontaktat under veckan? Ta då gärna kontakt med chef eller sammankallande från Friskus.
Under tävlingen kommer alla funktionärer ha på sig en blå funktionärs t-shirt, som du får låna under helgen. Det finns ett personaltält på arenan med dricka och mackor till funktionärerna hela tiden.
Har du frågor eller funderingar? Kontakta personalansvariga i Friskus: Jeanette, 0729-852595 eller Carin, 070-995 75 25
Tillsammans kommer vi ordna en härligt orienteringshelg!
Inga kommentarer - Skriv kommentar
|
|