Friskusträffen, Klassresultatlista

2010-08-21


D10 2280 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Elvira JohanssonFK Friskus-Varberg24:300:00B
2Elin CarlssonIK Trenne Ullared24:450:15B
3Lina ErdeliusIF Rigor25:110:41B
4Malin LarssonOK Nackhe36:4112:11B

D12 3250 meter 9 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Emelie SvenssonIF Rigor33:540:00G
2Amanda CarlssonIK Trenne Ullared39:465:52S
3Agnes BobergIF Rigor42:468:52S
4Johanna RundqvistOK Nackhe47:1113:17B
5Ebba BengtssonOK Lindena53:4419:50J
6Felizia Zienkiewicz-WiknerIF Rigor57:3423:40J
7Moa M-HenningssonIK Trenne Ullared80:1746:23J
Johanna NilssonOK LöftanEj godk.
Rebecka BrorssonTockarps IKEj start

D14 3420 meter 9 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Sara JosarpFK Friskus-Varberg31:420:00E
2Sofia JohanssonOK Nackhe36:024:20G
3Helena HagströmFalkenbergs OK41:5110:09S
4Julia LadefogedFalkenbergs OK46:5415:12S
5Emma AnderssonIK Dran46:5915:17S
6Lovisa ErikssonOK Lindena53:4322:01B
7Klara AnderssonIK Dran53:5622:14B
8Emma SvärdOK Löftan55:0823:26B
Ella WallinderGöteborg/Majorna OKEj start

D16 4400 meter 11 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Agnes LeoBredaryds SOK37:390:00M
2Matilda MartinssonFalkenbergs OK47:5910:20G
3Elin ClassonOK Orinto49:5312:14G
4Anna AnderssonIK Dran51:0313:24S
5Johanna HenrikssonFalkenbergs OK54:1416:35S
6Julia SvärdOK Löftan54:4517:06S
7Ulrika TofteredIF Rigor55:2217:43S
8Elin KjellssonFalkenbergs OK57:0219:23B
9Elin JohanssonFjärås AIK57:4820:09B
10Emelie NilssonÖrkelljunga FK71:5234:13J
Ellen JohnssonOK NackheEj start

D20 4300 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Sofie SöderblomFalkenbergs OK52:040:00G

D20 M 3420 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Sara SöderblomÄtrans IF44:190:00S

D21 5080 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Maria MagnussonSävedalens AIK38:200:00G
2Ingela AlvmyrenHalmstad OK39:090:49G
3Frida AnderssonFalkenbergs OK40:592:39G
4Elin MånssonOK Löftan41:062:46G
5Carina SvenssonBredaryds SOK42:554:35G
6Amanda LeoBredaryds SOK44:045:44S
7Frida WallströmSävedalens AIK52:5114:31S
8Malin SettergrenOskarströms OK53:0014:40S
9Malin KihlbergHalmstad OK64:3726:17
10Malin EngströmHalmstad OK65:5727:37

D35 4300 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Sylvia KarlssonOK Lindena53:530:00G
2Åsa Staaf BlickanderOK Löftan57:023:09G
Maria VictorssonOK LöftanEj godk.

D35 M 3420 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Britta KjellssonFalkenbergs OK35:030:00S
2Gunilla CarlssonIK Trenne Ullared36:171:14S
3Anna HagströmFalkenbergs OK47:2812:25B
4Sabina MårtenssonIK Trenne Ullared49:2014:17B
5Andrea ErdeliusIF Rigor54:3019:27

D40 4550 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Kerstin YngströmFrölunda OL53:490:00G
2Annika SvärdOK Löftan55:331:44G
3Catarina BengtssonOK Nackhe57:053:16G
Johanna WallinderGöteborg/Majorna OKEj start

D45 4400 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Lotta Lidman AlmqvistVästerviks OK45:450:00G
2Ulrika JohanssonOK Löftan51:195:34S
3Maria JohnssonOK Nackhe62:5817:13S
4Lotta KihlbergHalmstad OK73:1527:30
5Kirsten TofteredIF Rigor78:0932:24
Lena JohanssonOK NackheEj godk.

D45 M 3360 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Eva-Maj JohanssonMarkbygdens OK78:540:00S

D50 3770 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Christina SöderblomÄtrans IF37:390:00G
2Monica KnutssonSävedalens AIK37:420:03G
3Anne-Marie RöllikeOK Lindena39:582:19G
4Anita AntonssonOK Löftan47:089:29S
5Marie ClaessonRydboholms SK48:3210:53S
6Elisabet MånssonOK Löftan48:4911:10S
7Marianne ThorssonIK Trenne Ullared49:1411:35S

D55 3770 meter 8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Solveig HedenblomSjövalla FK39:390:00G
2Ingela NelsénFalkenbergs OK39:440:05G
3Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK44:354:56S
4Maria NordwallOK Kolmården46:366:57S
5Monica WassFalkenbergs OK50:0710:28S
6Lisbeth LindqvistOK Löftan52:0012:21S
7Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared57:3317:54B
8Lisbeth RiberthIK Trenne Ullared58:3718:58B

D60 2940 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Lisbeth DamsgaardHjärnarps GH OL30:580:00G
2Ingrid Rex WallströmIK Uven33:122:14G
3Maja-Lisa HanssonOK Lindena47:1916:21
4Maritha HallbergIK Ymer50:2319:25

D65 2940 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Gull SvenssonTockarps IK33:480:00G
2Carola AnderssonOK Löftan39:335:45S
3Margareta BengtssonOK Gläntan41:548:06S
4Berit BobergIF Rigor43:419:53S
5Ing-Mari LarssonOK Löftan68:1534:27

D70 2690 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Gunni EkbergÄtrans IF46:130:00G
2Vera TofteredIF Rigor46:380:25G
3Gull-Britt GrönbergKungälvs OK49:183:05G
4Inger KarlssonIK Dran62:2216:09S
Anita AnderssonFjärås AIKEj godk.

D75 2690 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Inga-Lisa JohanssonFjärås AIK53:300:00G
2Ingrid IngemanssonFalkenbergs OK64:3811:08S
3Inez JohanssonOK Nackhe67:0813:38S

D80 2690 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Marianne ErikssonTockarps IK51:280:00G
2Anna-Lisa AnderssonIK Trenne Ullared54:483:20G

H10 2280 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Viktor CarlssonIK Trenne Ullared16:460:00B
2Axel ÅkessonMarkbygdens OK17:420:56B
3Tim JohanssonFK Friskus-Varberg19:072:21B
4Filip BengtssonOK Lindena19:543:08B
5Noah BechtelFK Friskus-Varberg23:026:16B
6Sebastian ErikssonOK Lindena25:358:49B
7Adam BremerBoxholm-Mjölby OL26:039:17J
8Albin HjertströmFK Friskus-Varberg35:0018:14J
9Noel AgmarkenHalmstad OK46:2829:42J
Oscar KjellssonFalkenbergs OKEj godk.

H12 3250 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Olle JosarpFK Friskus-Varberg23:520:00G
2Fredrik JohanssonOK Nackhe31:327:40S
3Jonas TofteredIF Rigor35:2111:29B
4Magnus D JohanssonOK Löftan39:3615:44J
5Jon HjertströmFK Friskus-Varberg52:5629:04J
Martin SkyggesonOK NackheEj start

H14 4090 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Klas UddMarkbygdens OK33:070:00E
2Daniel AnderssonOK Löftan34:521:45E
3Anton BobergIF Rigor39:496:42G
4Loke AgmarkenHalmstad OK40:006:53G
5Johan GustafssonOK Nackhe41:418:34S
6Zakarias HansonFalkenbergs OK52:2119:14B
7August BengtssonOK Nackhe56:1023:03B
8Nils BremerBoxholm-Mjölby OL64:4531:38J
Jakob BremerBoxholm-Mjölby OLEj start
Albin SchurmannHylte OKEj start

H16 5100 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Daniel GustavssonFK Friskus-Varberg41:330:00M
2Pontus AnderssonOK Löftan50:359:02E
3Per SamuelssonIK Trenne Ullared53:3612:03G
4Erik PerssonMarkbygdens OK59:4618:13S
5Anton HagströmFalkenbergs OK93:1451:41J

H18 6350 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Joel JohnssonOK Nackhe68:500:00G
2Simon SvärdOK Löftan92:0023:10S
3Olof NordOskarströms OK132:3063:40

H21 8330 meter 21 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Rasmus LeoBredaryds SOK67:590:00G
2Erik ClassonOK Orinto69:201:21G
3Mattias CarlssonIK Trenne Ullared71:333:34G
4Martin BobergIF Rigor71:393:40G
5Emil JönssonHalmstad OK71:483:49G
6Stefan RingOK Löftan73:005:01G
7Mikael LundqvistFalkenbergs OK73:055:06G
8Jörgen OhlinOK Linné73:565:57G
9Emil BergerHalmstad OK76:038:04S
10Fredrik NilssonÖrkelljunga FK83:1715:18S
11Nils Wallentin TärkHalmstad OK84:3516:36S
12David HanssonMarkbygdens OK95:0227:03S
13Rasmus SchurmannHylte OK97:0729:08B
14Emil AlexanderssonHylte OK99:0431:05B
Jesper NelsénFalkenbergs OKEj godk.
Lennart BengtssonFalkenbergs OKEj godk.
Henrik BengtssonFalkenbergs OKEj godk.
Erik GustafssonOK NackheEj start
Ola JodalGöteborg/Majorna OKEj start
Mats LjungblomGöteborg/Majorna OKEj start
Anders BestermanIK Trenne UllaredEj start

H21 M 6500 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Fredrik BöregårdOK Gläntan91:560:00S
2Peter ArvidssonIF Rigor94:573:01S
3Niklas JohanssonIF Rigor103:0011:04S

H35 6350 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Nichlas WallströmSävedalens AIK61:510:00G
2Sven Åke BengtssonFalkenbergs OK67:516:00G
3Emil ErdeliusIF Rigor72:0110:10S
4Martin UddMarkbygdens OK84:5223:01S
Mikael SvärdOK LöftanEj start

H45 6210 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Bertil ÅkessonMarkbygdens OK48:560:00G
2Pål SchmidtSträngnäs-Malmby OL58:509:54S
3Owe AnderssonOK Löftan59:5410:58S
4Anders Z ZederinIK Trenne Ullared65:2916:33S
5Stefan PetterssonFjärås AIK71:4922:53B
6Christer NordOskarströms OK89:1340:17
7Anders LarssonOK Nackhe91:3942:43
Mats NylundBredaryds SOKEj godk.
Eric TofteredIF RigorEj godk.
Per JohanssonOK LöftanEj godk.

H45 M 4090 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Sören BremerBoxholm-Mjölby OL53:370:00S

H50 5080 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Lennart KarlssonMarkbygdens OK38:310:00G
2Kjell-Ove ArvidssonFalkenbergs OK39:210:50G
3Ulf PalmérUlricehamns OK41:252:54G
4Thomas AlmqvistVästerviks OK65:2326:52
Dag SvenssonHylte OKEj godk.

H55 5100 meter 11 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Tomas GeorgssonOK Nackhe39:480:00G
2Bengt JonassonGöteborg/Majorna OK49:389:50S
3Björn-Olof WaldemarssonOK Nackhe50:0010:12S
4Arne PerssonMarkbygdens OK52:3312:45S
5Sören KasperssonMarkbygdens OK53:1513:27S
6Hans AntonssonOK Löftan55:0915:21S
7Anders SettergrenOskarströms OK56:5717:09B
8Bengt ArnessonIK Dran57:2417:36B
9Gert OlssonTockarps IK64:2224:34
10Bernt AnderssonIF Rigor71:3231:44
11Bo MånssonOK Löftan75:4836:00

H60 4300 meter 14 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Ove ThorssonIK Trenne Ullared37:180:00G
2Carl-Henry AnderssonOK Orinto37:360:18G
3Benny Lennart IvarssonFjärås AIK45:558:37S
4Kent JogelandIK Ymer47:4210:24S
5Sune AnderssonHalmstad OK50:1813:00S
6Sven-Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb51:1914:01S
7Sören SvenssonSjövalla FK51:3714:19S
8Lennart NylanderOK Lindena56:0118:43B
9Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb56:0218:44B
10Ronnie McGrailHjärnarps GH OL56:4119:23B
11Lars-Olof RönnqvistOK Löftan57:3920:21
12Jörgen HallbergIK Ymer61:1323:55
Håkan WinnbergIK Trenne UllaredEj godk.
Kent KardellLjungskile FKEj start

H65 4400 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Sören AnderssonIK Dran43:580:00G
2Gösta LindqvistOK Löftan45:561:58G
3Per-Olof FernbergIS Skanne50:426:44S
4Bengt GardOskarströms OK55:1111:13S
5Jan LarssonSävedalens AIK65:0321:05B
6Bengt HanssonOK Löftan94:2150:23
Erling SvenssonIK Trenne UllaredEj godk.

H70 3770 meter 11 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Kurt LarssonOK Nackhe35:190:00G
2Ernie BroströmHalmstad OK38:393:20G
3Göran OlofssonFjärås AIK41:015:42S
4Rune ArvidssonMarkbygdens OK41:446:25S
5Magne HagströmFrölunda OL43:378:18S
6Tore AnderssonIK Trenne Ullared57:0021:41
7JB LarssonOK Löftan58:0922:50
8Gert EmanuelssonFrölunda OL60:5325:34
9Allan SunnergrenHjärnarps GH OL61:4926:30
Nils-Eric TofteredIF RigorEj start
Bo SvenssonTockarps IKEj start

H75 2940 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Stig JohanssonHalmstad OK35:340:00G
2Tage IngemansonFalkenbergs OK48:4713:13S
3Rune KarlssonOK Löftan54:2718:53
4Gunnar AnderssonIK Trenne Ullared55:3820:04
5Stig KarlssonIK Dran58:4023:06
6Lasse OlssonIK Trenne Ullared58:4723:13
Helmer EkbergÄtrans IFEj start

INSK 1970 meter 16 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
Alex JohanssonFK Friskus-VarbergGodkändJ
Axel SundströmFK Friskus-VarbergGodkändJ
Clara JohanssonIK DranGodkändJ
David JohanssonIK DranGodkändJ
Ellen HolstOK GläntanGodkändJ
Emma EliassonFK Friskus-VarbergGodkändJ
Filip CarlqvistFK Friskus-VarbergGodkändJ
Hanna CarlqvistFK Friskus-VarbergGodkändJ
Hugo ArvidssonIF RigorGodkändJ
Isak BengtssonOK LindenaGodkändJ
Jakob MobergOK LöftanGodkändJ
Joel SchenströmOK GläntanGodkändJ
Johan GunnarssonOK LindenaGodkändJ
Karl WestmanFK Friskus-VarbergGodkändJ
Melwin JohanssonFK Friskus-VarbergGodkändJ
Jonathan RundqvistOK NackheEj start

U1 1940 meter 9 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Ida BlickanderOK Löftan21:400:00
2Maja BremerBoxholm-Mjölby OL22:280:48
3Jonatan JohanssonOK Nackhe23:191:39
4Anna SvenssonIF Rigor23:301:50
5Daniel AnderssonIK Dran25:454:05
6Viktor RemkeusOK Lindena28:156:35
7Axel BechtelFK Friskus-Varberg28:206:40
8Alfred ErdeliusIF Rigor33:3011:50
Alfred ÖdmarkOK LindenaEj start

U2 2280 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Viktor NybergOskarströms OK22:260:00
2Elsa BobergIF Rigor28:025:36
3Kajsa WestmanFK Friskus-Varberg28:366:10
4Tilda M-HenningssonIK Trenne Ullared38:2315:57
5Måns M-HenningssonIK Trenne Ullared40:0917:43
6Malin NorlanderOK Nackhe44:0221:36

U3 3250 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Josefine JohanssonFK Friskus-Varberg55:260:00
2Celicia JohanssonFK Friskus-Varberg58:132:47
Pernilla AnderssonOK LöftanEj start

U4 3360 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Jonathan RiberthIK Trenne Ullared62:170:00

Ö1 1940 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Eva BremerBoxholm-Mjölby OL21:290:00B
2Tuva NylundBredaryds SOK29:057:36

Ö2 3250 meter 8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Håkan RundqvistOK Nackhe47:540:00B
2Hans EmilssonKinnaströms SK49:081:14B
3Joakim HandinOK Löftan58:5611:02B
4Johan JohanssonHalmstad OK65:4117:47
5Annelie MarkinhuhtaKlubblös67:1119:17
6Angnes SörmanOK Nackhe70:5122:57
7Nils AnderssonMarkbygdens OK75:1927:25
8Karin SettergrenOskarströms OK84:0136:07

Ö3 4540 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Hanna JögårdOK Nackhe60:350:00B
2Anna JonssonOK Gläntan100:3039:55
Anneli AlsérGöteborg Ej godk.

Ö4 3360 meter 12 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Benjamin RolföMarkbygdens OK41:030:00B
2Ewa ArnessonIK Dran45:194:16B
3Malin SvenssonMarkbygdens OK45:384:35B
4Sara BainbridgeLaholms IF OK46:115:08B
4Christer NelsénFalkenbergs OK46:115:08B
6Karl-åke BöregårdOK Gläntan54:1713:14B
7Kristina TellqvistIK Dran54:4413:41B
8Agneta BöregårdOK Gläntan54:5213:49B
9Christina MalmqvistFalkenbergs OK56:4215:39
10Gunnar BengtssonOK Gläntan60:1519:12
11Olle SöderbergHalmstad OK63:1822:15
Christer SvenssonRonneby OKEj start

Ö5 4090 meter 8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Fredrik ArnessonRinghals IF40:020:00B
2Leif RylanderMarkbygdens OK41:131:11B
3Lars JohanssonOK Nackhe47:107:08B
4Gunilla MartinssonFalkenbergs OK55:3615:34
5Karl-Erik AnderssonOskarströms OK61:1421:12
6Leif LovénHalmstad OK64:4224:40
7Mikael NilssonOK Löftan70:1430:12
8Henrik ZienkiewiczIF Rigor88:4148:39

Ö6 5630 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Katarina Rydén MarkinhuhtaGöteborgs SK88:230:00B

Ö7 2940 meter 19 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Ivan AnderssonMarkbygdens OK29:310:00B
2Bo MagnussonKFUM Örebro OK30:541:23B
3Roland LagessonOK Löftan31:312:00B
4Josefin A. HanningOK Löftan33:544:23B
5Carina StrandefjordIF Rigor34:234:52B
6Bengt JönssonHalmstad OK34:475:16B
7Magdalena JohanssonHalmstad OK35:135:42B
8Ulf KristenssonHalmstad OK36:246:53B
9Johanna RönnqvistOK Löftan41:1011:39
10Gunvor GöranssonLaholms IF OK41:3912:08
11Hans ForsbergOK Kolmården44:2414:53
12Karin VidarssonOK Nackhe44:5615:25
13Lennart ManussonLaholms IF OK45:5916:28
14Bertil SvenssonIK Trenne Ullared49:2219:51
15Arnfinn KappfjellIK Dran49:3120:00
16Helén TofteredIF Rigor51:2421:53
17Arvid JohanssonOK Nackhe51:2521:54
18Annika GustafssonOK Nackhe61:5032:19
19Anna-Stina ArnessonIK Dran62:1932:48

Ö8 5100 meter 8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Weronica CarlssonIK Trenne Ullared49:190:00B
2Henrik BechtelFalkenbergs OK57:238:04B
3Daniel SvenssonMarkbygdens OK58:118:52B
4Karl Uno AnderssonFalkenbergs OK60:5511:36B
5Annika BechtelFalkenbergs OK64:1414:55B
6Ralf VidarssonOK Nackhe66:0316:44
7Jan KarlssonHalmstad OK67:0617:47
Göran GustafssonOK NackheEj godk.

Ö9 6970 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Jan LagerHalmstad OK55:590:00B
2Emma LindénSävedalens AIK63:187:19B
3Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SK69:2213:23B
4Håkan HansonFalkenbergs OK74:3418:35
Tobias BlomkvistOK Vilse 87Ej godk.
Andreas SkärbäckOK NackheEj godk.
Gabriel AndersonUlricehamns OKEj godk.


Skapad 2010-08-21 13:52:25 med OLA version 4.1.6