Närtävling 2009-03-22, Klassresultatlista

2009-03-22


Ö1 2110 meter 11 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Hanna JohanssonFK Friskus Varberg20:130:00
2Tim JohanssonFK Friskus Varberg20:220:09
3Celicia JohanssonFK Friskus Varberg24:144:01
4Elvira JohanssonFK Friskus Varberg24:354:22
5Julia MajlövOK Nackhe24:484:35
6Alex JohanssonFK Friskus Varberg28:178:04
7Anton PalmerIF Rigor29:489:35
8Alva BrobergIF Rigor34:0813:55
9Åsa Dahlqvist BrobergIF Rigor39:4519:32
10Linus ZederinIK Trenne Ullared41:2621:13
11Mikael LundqvistFalkenbergs OK52:3732:24

Ö2 3090 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Adam BrobergIF Rigor55:120:00
2Simon PalmerIF Rigor63:488:36

Ö4 3130 meter 30 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Matilda MartinssonFalkenbergs OK23:250:00
2Ulrika TofteredIF Rigor25:161:51
3Ellen JohnssonOK Nackhe27:354:10
4Susanne JohanssonFjärås AIK28:555:30
5Sara JosarpFK Friskus Varberg29:205:55
6Anna AnderssonIK Dran29:296:04
7Lisa JohanssonFK Friskus Varberg31:107:45
8Amanda EkmanFK Friskus Varberg31:408:15
9Peter BrobergIF Rigor32:158:50
10Christer RöllikeOK Lindena34:2611:01
11Malin SvenssonMarkbygdens OK35:2311:58
12Sara SöderblomÄtrans IF37:4114:16
13Alf JohanssonFK Friskus Varberg40:4217:17
13Emelie JohanssonFK Friskus Varberg40:4217:17
15Gun-Britt SkoglundhMarkbygdens OK41:0917:44
16Boris PetterssonOK Lindena41:5518:30
17Göran OlofssonFjärås AIK42:5319:28
18Erling SvenssonIK Trenne Ullared43:2620:01
19Leif StenströmOK Nackhe44:1020:45
20Julia LadefogedFalkenbergs OK46:1322:48
21Helen JohanssonFalkenbergs OK49:2526:00
22Rune KarlssonOK Löftan51:5528:30
23Lasse OlssonIK Trenne Ullared54:5031:25
24Zakarias HansonFalkenbergs OK61:0937:44
25Hildur OlssonIK Trenne Ullared66:4743:22
25Anna-Lisa AnderssonIK Trenne Ullared66:4743:22
27Kristina MalmqvistFalkenbergs OK70:1746:52
Jonas ErikssonHylte OKEj godk.
Sara GrimbeckFK Friskus VarbergEj godk.
Kjell-Ove ArvidssonFalkenbergs OKEj godk.

Ö5 4090 meter 35 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Pontus BlockgrenFalkenbergs OK30:000:00
2Karin ElofssonFjärås AIK30:060:06
3Elin AnderssonIK Dran31:571:57
4Johanna HolménHylte OK32:292:29
5Emelie LarssonFK Friskus Varberg34:014:01
6Niklas EklundVarberg34:284:28
7Anne-Marie RöllikeOK Lindena35:105:10
8Lars EdbergOK Nackhe36:456:45
9Rune ArvidssonMarkbygdens OK37:417:41
10Henrik MöllerFjärås AIK37:427:42
11Johan GustafssonOK Nackhe37:557:55
12Lisa LarssonFK Friskus Varberg38:268:26
13Marie-Louise LundströmOK Löftan38:578:57
14Linnea EkmanFK Friskus Varberg38:588:58
15Amanda JohanssonHalmstad OK39:119:11
16Bo JohanssonFK Friskus Varberg39:399:39
17Fanny MajlövOK Nackhe41:3811:38
18Albin SchurmannHylte OK42:1212:12
19Peter JohanssonVarberg42:1612:16
20David CarlssonFK Friskus Varberg42:3712:37
21Bengt HolménHylte OK43:0513:05
21Stefan PerssonFjärås AIK43:0513:05
23Per MöllerFjärås AIK43:4313:43
24Marianne ThorssonIK Trenne Ullared43:5313:53
25Jakob EkmanFK Friskus Varberg44:1714:17
26Linn NedergårdVarberg44:2914:29
27Lisa LönngrenOK Löftan44:5214:52
28Ronny RagnarssonOK Skogshjortarna45:0715:07
29Jonathan JohanssonFalkenbergs OK45:3015:30
30Lars MobergOK Lindena46:2316:23
31Carola AnderssonOK Löftan47:2317:23
32Bertil SvenssonIK Trenne Ullared50:5220:52
33Christoffer PerssonHylte OK52:4322:43
34Robert MajlövOK Nackhe71:1641:16
Albert GustavssonFalkenbergs OKEj godk.

Ö8 5040 meter 23 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Marcus OhlssonFK Friskus Varberg30:490:00
2Rasmus BlockgrenFalkenbergs OK35:094:20
3Simon BengtssonFK Friskus Varberg35:595:10
4Elin StrandhagenGöteborg/Majorna OK38:017:12
5Stefan MillegårdSävedalens AIK38:267:37
6Sören KasperssonMarkbygdens OK38:347:45
7Mats StrandhagenGöteborg/Majorna OK39:278:38
8Tommy JohnssonOK Nackhe39:338:44
9Ola LönngrenOK Löftan39:408:51
10Sofie SöderblomFalkenbergs OK39:509:01
11Peter BadenfeltFalkenbergs OK42:0911:20
11Per-Martin JohanssonIF Rigor42:0911:20
13Emma SigvardssonFK Friskus Varberg42:3311:44
14Monica KnutssonSävedalens AIK43:1412:25
15Christina SöderblomÄtrans IF43:2512:36
16Christer SamuelssonOK Löftan44:5314:04
17Maria HalvarssonFjärås AIK45:2414:35
18Johan BadenfeltFalkenbergs OK46:0315:14
19Lars-Göran MolinMarkbygdens OK46:4115:52
20Henning GustavssonFalkenbergs OK47:1816:29
21Göran GustafssonOK Nackhe48:2617:37
22Emil AlexanderssonHylte OK54:5124:02
Dag SvenssonHylte OKEj godk.

Ö9 7120 meter 13 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Johan SvenssonOK Vilse 8740:270:00
2Jennifer GullOK Vilse 8746:015:34
3Gert JohanssonFK Friskus Varberg46:125:45
4Erik GustafssonOK Nackhe48:187:51
4Lukas BrodinHylte OK48:187:51
6Håkan HansonFalkenbergs OK48:438:16
7Magnus WallinIK Trenne Ullared49:449:17
8Anders Z ZederinIK Trenne Ullared51:2911:02
9Per SvenssonMarkbygdens OK52:1411:47
10Ove ThorssonIK Trenne Ullared55:0814:41
11Stefan PetterssonFjärås AIK56:1915:52
12Johanna BörjessonFK Friskus Varberg58:3618:09
13Jonas NoreusFK Friskus Varberg61:1020:43


Skapad 2009-03-22 19:56:03 med OLA version 4.0.0