Hallands Nyheters ungdomsserie etapp 1, Klassresultatlista

2012-05-12


D16 3800 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Linnea KjellssonFalkenbergs OK25:150:00
2Sofia JohanssonOK Nackhe26:000:45
3Helena HagströmFalkenbergs OK28:223:07
4Klara AnderssonIK Dran34:148:59
5Emma AnderssonIK Dran38:1713:02
Julia LadefogedFalkenbergs OKEj start

H16 4330 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Simon WikströmHalmstad OK24:330:00
2Loke AgmarkenHalmstad OK27:252:52
3Johan GustafssonOK Nackhe31:567:23
4Zakarias HansonFalkenbergs OK35:0810:35
5Samuel HenningssonOK Löftan38:0113:28
Anton BobergIF RigorEj start
Daniel AnderssonOK LöftanEj start

D16K 3350 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Izabel Wikner ZienkiewiczIF Rigor30:420:00

D14 3350 meter 9 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Hanna JohanssonFK Friskus-Varberg27:390:00
2Jonna HalonenFjärås AIK28:441:05
3Amanda CarlssonIK Trenne Ullared29:552:16
4Felizia Wikner ZienkiewiczIF Rigor31:013:22
5Moa M-HenningssonIK Trenne Ullared31:183:39
6Tove LindOK Lindena33:085:29
7Ebba BengtssonOK Lindena34:196:40
8Felicia CarlssonIK Trenne Ullared35:007:21
9Clara HenningssonIK Trenne Ullared45:0817:29

H14 3800 meter 9 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Olle JosarpFK Friskus-Varberg20:360:00
2Fredrik JohanssonOK Nackhe22:321:56
3Magnus D JohanssonOK Löftan25:545:18
4Adam BrobergIF Rigor26:536:17
5Martin SkyggesonOK Nackhe32:3011:54
6Filip SvenssonOK Löftan36:1415:38
7Isak LarbornFjärås AIK39:1718:41
8Jon HjertströmFK Friskus-Varberg56:4336:07
Gustav AndreassonHalmstad OKEj start

H14K 2780 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Embrik SöndrålOK Löftan37:360:00
2Rodrick RagnarssonIF Rigor49:4712:11
3Alexander SvenssonFjärås AIK51:0813:32
4Lukas EnarssonOK Löftan61:1623:40
5Anton KristenssonFK Friskus-Varberg115:4678:10
Edward KarlssonOK LöftanEj godk.

D12 2680 meter 9 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Elvira WildheimFK Friskus-Varberg21:030:00
2Malin LarssonOK Nackhe32:1411:11
3Lina ErdeliusIF Rigor35:0914:06
4Elin CarlssonIK Trenne Ullared38:2717:24
5Lovisa RingHalmstad OK43:5522:52
6Kajsa WestmanFK Friskus-Varberg44:4123:38
7Hanna CarlqvistFK Friskus-Varberg46:5925:56
8Hanna BrorsonOK Nackhe63:1342:10
9Moa BäckströmIF Rigor79:3358:30

H12 2680 meter 14 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Tim JohanssonFK Friskus-Varberg20:420:00
2Oscar KjellssonFalkenbergs OK25:465:04
3Viktor CarlssonIK Trenne Ullared25:535:11
4Adrian VartiaOK Löftan30:009:18
5Lucas KristenssonFK Friskus-Varberg32:3711:55
6Daniel GlimténOK Löftan37:0016:18
7Noel AgmarkenHalmstad OK37:2116:39
8Noah BechtelFK Friskus-Varberg39:0818:26
9Pontus HakeFjärås AIK39:1718:35
10Sebastian SvenssonFjärås AIK45:1924:37
11Simon SörenssonFjärås AIK58:4638:04
12Simon SamuelssonFjärås AIK61:5641:14
John PerssonFjärås AIKEj godk.
Rasmus SvenssonHylte OKEj godk.

D12K 2160 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Hanna RymarkFK Friskus-Varberg27:130:00

H12K 2160 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Oskar KarlssonOK Löftan30:330:00

D10 2080 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Linnea AhlbergFjärås AIK21:470:00
2Kajsa DegerlundFjärås AIK35:5614:09
3Signe ErikssonFjärås AIK37:1415:27
4Emma EliassonFK Friskus-Varberg40:0418:17
5Malin NorlanderOK Nackhe41:4820:01
6Alvina AxelssonOK Nackhe52:0430:17

H10 2080 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Jesper JohanssonOK Löftan16:270:00
2Alex JohanssonFK Friskus-Varberg18:091:42
3Victor HanssonOK Löftan21:164:49
4Lukas NorlanderOK Nackhe25:409:13
5Felix JohanssonFK Friskus-Varberg45:3629:09

Insk 1520 meter 22 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
Alice CarlqvistFK Friskus-VarbergGodkänd
Alice NordqvistIF RigorGodkänd
Anna NordqvistIF RigorGodkänd
Edvin AlexanderssonFjärås AIKGodkänd
Edwin BartoldssonFK Friskus-VarbergGodkänd
Emil DegerlundFjärås AIKGodkänd
Emy HjertströmFK Friskus-VarbergGodkänd
Ester EricssonFK Friskus-VarbergGodkänd
Greta GillerbornFK Friskus-VarbergGodkänd
Hugo LindqvistFK Friskus-VarbergGodkänd
Ida AndreassonFK Friskus-VarbergGodkänd
Klara ErikssonFjärås AIKGodkänd
Loke LönnqvistOK LöftanGodkänd
Lova JohanssonFK Friskus-VarbergGodkänd
Lucas PerssonFK Friskus-VarbergGodkänd
Maja JonssonFK Friskus-VarbergGodkänd
Maja KarmstigFK Friskus-VarbergGodkänd
Marta TörnströmFK Friskus-VarbergGodkänd
Simon CorneliussonOK LöftanGodkänd
Wilma OlofssonFK Friskus-VarbergGodkänd
Alvar AlexanderssonFjärås AIKEj godk.
Lovisa EliassonFK Friskus-VarbergEj start

U1 1880 meter 14 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Adam BjurinderFK Friskus-Varberg15:590:00
2Fanny HanssonFalkenbergs OK20:334:34
3Annie NilssonIK Trenne Ullared21:235:24
4Daniel AnderssonIK Dran21:295:30
5Emil WestmanFK Friskus-Varberg23:027:03
6Clara JohanssonIK Dran23:257:26
7Johanna JohanssonOK Löftan24:118:12
8Emil SeldénIF Rigor26:1610:17
9Frida JohanssonFK Friskus-Varberg26:2710:28
10Albin JonssonFK Friskus-Varberg28:3412:35
11Rasmus BengtssonFjärås AIK28:3712:38
12Alfred NordgrenFK Friskus-Varberg29:1013:11
13Alva WallinIK Trenne Ullared33:3417:35
14Oliver Carlsson-LudvigssonOK Nackhe36:4820:49

U2 2160 meter 28 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Victor RingHalmstad OK17:180:00
2William KarlssonIK Trenne Ullared19:111:53
3Axel BechtelFK Friskus-Varberg19:522:34
4Oliver BjörkOK Löftan20:253:07
5Måns M-HenningssonIK Trenne Ullared21:093:51
6Melwin WildheimFK Friskus-Varberg21:274:09
7Sandra RymarkFK Friskus-Varberg22:004:42
8David JohanssonIK Dran22:425:24
9Alfred ErdeliusIF Rigor23:306:12
10Linus ZederinOK Nackhe24:036:45
11Sanna NilssonFK Friskus-Varberg24:146:56
12Elsa BobergIF Rigor24:156:57
13Elsa EricssonFK Friskus-Varberg25:157:57
14Thilda SeldénIF Rigor26:178:59
15Erica JohanssonOK Löftan26:559:37
16Karl WestmanFK Friskus-Varberg26:599:41
17Hampus BengtssonHylte OK27:019:43
18Tilda M-HenningssonIK Trenne Ullared27:139:55
19Agnes SöhrmanOK Nackhe27:5010:32
20Linn RambergFK Friskus-Varberg27:5710:39
21Lina KarlssonIK Trenne Ullared30:0712:49
22Karin BrorsonOK Nackhe30:5513:37
23Filip CarlqvistFK Friskus-Varberg32:1815:00
24Sandra BergelinIF Rigor36:0318:45
25Casper BartoldssonFK Friskus-Varberg36:3419:16
Rasmus KarlssonIF RigorEj start
Truls SöhrmanOK NackheEj start
Gustav PethrusOK LöftanEj start

ÖM2 2780 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Julia HenningssonIK Trenne Ullared61:570:00
Helene JohanssonOK NackheEj godk.

ÖM4 3350 meter 16 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Mattias CarlssonIK Trenne Ullared17:240:00
2Anton HagströmFalkenbergs OK22:415:17
3Peter KjellssonFalkenbergs OK23:436:19
4Henrik JohanssonOK Löftan25:137:49
5Magnus WallinIK Trenne Ullared25:368:12
6Lars EdbergOK Nackhe27:5710:33
7Tommy VartiaOK Löftan28:1110:47
8Liselotte JohanssonOK Löftan28:2411:00
9Marie-Louise NilssonHylte OK28:4311:19
10Louise LarbornFjärås AIK29:3012:06
11Kerstin YngströmFrölunda OL29:5112:27
12Jonas HultinOK Löftan30:0512:41
13Susanne JohanssonFjärås AIK30:1612:52
14Henryk ZienkiewiczIF Rigor32:2815:04
15Andrea ErdeliusIF Rigor41:4124:17
16Sabina MårtenssonIK Trenne Ullared44:1626:52


Skapad 2012-05-12 12:48:38 med OLA version 5.0.0-26